Wrocław, ul. Szkocka 60
+48 502 166 299
r.baran@rodzinazpasja.pl

SQL – Szkoła z Pasją

podążaj za swoją pasją

Redakcyjna stopka SQL - Szkoła z Pasją

ISSN 2449-6863

Wydawca SQL – Szkoła z Pasją:
Stowarzyszenie Rodzina z Pasją
54-412 Wrocław, ul. Szkocka 60

Redaktor Naczelny: Robert Baran
Skład: Bartek Bogacz
Tel. 71 356 82 03
r.baran@rodzinazpasja.pl

Druk: Polska Press Sp. z o.o.
Oddział Poligrafia
02-672 Warszawa,
ul. Domaniewska 45

Przedstawiamy pierwszy numer bezpłatnego czasopisma Stowarzyszenia „Rodzina z Pasją” o nazwie SQL. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni z tego, że możemy gościć u Was na biurku, stole, ławce szkolnej, lub potocznie w dłoni. Dlaczego SQL? To skrót od Structured Query Language – czyli strukturalnego języka zapytań, używanego do tworzenia i modyfikowania baz danych. SQL to również skrót od słowa szkoła, które jest potocznie używane przez młodzież. Podsumowując: szkoła to nic innego jak wielka baza danych o nazwie EDUKACJA. Tworząc czasopismo, zastanawialiśmy się nad nazwą pasującą do idei wydania takiego pisma i zdaliśmy sobie sprawę z tego, że „SQL” czytane dosłownie i fonetycznie ma co najmniej dwa znaczenia, i pasują one idealnie do naszego zamysłu. Postanowiliśmy zatem zbierać dla Was i prezentować wszelkie ciekawe informacje, i udostępniać je Wam w atrakcyjny sposób. W związku z rozwojem gier komputerowych, naszym zamysłem jest pokazanie, że warto jest czytać. SQL kierujemy do uczniów, rodziców, młodzieży oraz nauczycieli. Nie boimy się wyzwań i poruszania każdego tematu, dlatego chcemy również dawać szanse dla uzdolnionych i chętnych, aby wraz z nami tworzyli gazetę. Z góry dziękujemy za okazane dotychczas wsparcie wszystkim życzliwym i tym, dzięki którym mogliśmy zaprezentować nasze dzieło. Mamy nadzieję niebawem ponownie zagościć w waszych dłoniach. Życzymy dobrej zabawy, zaciekawionego umysłu i znalezienia wszystkiego tego, czego nie znajdziecie w innych czasopismach.

Stowarzyszenie Rodzina z Pasją prezentuje drugi numer czasopisma SQL – Szkoła z Pasją. W tym numerze znajdziecie informacje, jak można zagospodarować czas w trakcie wakacji. Wyszukaliśmy najlepsze wrocławskie oferty półkolonii, kolonii i wczasów. Chcieliśmy również zwrócić uwagę na fakt, że przyszły rok dla Wrocławia jest wyjątkowy. Wrocław staje się Europejską Stolicą Kultury, ale już 20 czerwca 2015 roku rozpoczynamy we Wrocławiu projektem pod tytułem „Mosty” inaugurację wydarzeń związanych z Europejską Stolicą Kultury. My zapraszamy na wydarzenie przy Stadionie Wrocław, gdzie fundacja „Ekopotencjał – przestrzeń możliwości” przejmie władzę nad mostem i zaprosi nas do wspaniałych artystycznych wydarzeń, również związanych z recyklingiem.

Przed uczniami nowy rok szkolny. Wakacje już za nami, podczas których udało nam się przeprowadzić półkolonie i kolonie dla dzieci z pasjami tanecznymi, artystycznymi, teatralnymi, rowerowymi i piłkarskimi. Był to okres aktywnego i przyjemnego spędzania czasu członków i sympatyków Stowarzyszenia Rodziny z Pasją. Pragniemy dalej kontynuować naszą misję aby WSPIERAĆ WASZE PASJE. Nowy rok szkolny to kolejne wyzwania szczególnie dla rodziców, jak najlepiej zagospodarować czas dziecku. My jako redakcja „SQL – Szkoła z Pasją” Stowarzyszenia w naszych artykułach podpowiadamy jak zorganizować wolny czas i rozwijać pasje dzieci.

Oddajemy Wam do rąk nowy numer SQL – Szkoła z Pasją. Jak zwykle staraliśmy się, aby Was zadowolić. Jest to już nasze ostatnie i zarazem 4 wydanie w tym roku. Wiem już, że nasza gazeta cieszy się dużym zainteresowaniem i dlatego będziemy kontynuować naszą misję, Chcieliśmy na wstępie podziękować wszystkim, którzy wspierają nas w wydaniu gazety, a skoro nadchodzą święta i w powietrzu czuć atmosferę świąteczną, to do podziękowań dołączamy życzenia: Niech czas Świąt Bożego Narodzenia będzie pełen atmosfery radości, wytchnienia i zatrzymania od codziennego pędu. Życzymy, by Św. Mikołaj przyniósł Wam i nam wszystkim najpiękniejszy prezent – dużo miłości! Życzymy wszystkim Dzieciom i ich Rodzicom wszystkiego najlepszego. Wesołych Świąt! życzy Redakcja SQL

(Visited 37 times, 1 visits today)